26.11.2016, kategorie: Aktuality

Adventní otázka č. 1

Letošním motem adventu je: Světlem pro mé nohy je tvé slovo.

Adventní příprava se často při­rovnává k cestě. Nechme si tedy posvítit na cestu Božím slovem, a to do konkrétní situace každého z nás. Budeme poznávat knihu Písma svatého jako Boží slovo, které je živé a které k nám promlouvá, budeme se snažit umět číst také „knihu“ svého života, tj. porozumět lépe sami sobě a všemu, co prožíváme. Jako první úkol tedy bude zjistit odkud jsme vzali citát, který nás bude letošním adventem provázet.

Zkuste zjistit, kde je napsáno, "Světlem pro mé nohy je tvé slovo,"

Papírek s otázkou je připraven na stolečku, vezměte si jej domů, pokuste se co nejpřesněji odpovědět, odpověď napište také na tento papírek, nezapomeňte připsat své jméno a doneste příští týden zpět na mši svatou, třeba se stanete tím, kdo bude vylosován a odnese si první odměnu. Stejně jako Boží slovo nás občas překvapuje, tak možná budete překvapeni, co vznikne z těchto papírků o Vánocích. Tak se snažte, ať jich máme co nejvíce.

 
 
Nahoru