07.04.2018, kategorie: Aktuality

Pozvánky biskupství

Diecézní pouť ministrantů, která se uskuteční v sobotu 5. května 2018 na Vranově u Brna. Začátek putování ze sedmi míst v okolí Vranova začíná kolem deváté hodiny. Tématem je „Svatý Václav“. Bude připraveno občerstvení a velké překvapení. Vyvrcholením celé pouti bude mše svatá s otcem biskupem v 15 hodin.

Ostatní informace najdeš na: http://brno.signaly.cz/ministranti/.

Páteční program přednáška „Hory a údolí života“ v 18.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově.

V sobotu od 9.00 hodin začne v aule Biskupského gymnázia v Brně (Barvičova 85) celodenní rekolekce na téma „Proměna emocí“.

• o   Přihlašování sobotního oběda zde
  • o   Plakátek a informace zde

Cyklus 5 setkání pro rodiče, který začne 14. dubna 2018 a proběhne v Brně ve farním sále, Petrov 9. Kurz je inspirován slovy Svatého otce Františka, která zazněla na generální audienci 13. května 2015 na Svatopetrském naměstí v Římě.

Cílem aktivit kurzu je pomoci rodičům

• ·         rozpoznat, jestli zmíněná slova se v jejich rodinné komunikaci používají denně, často, málo nebo vůbec;
  • ·         získat hlubší poznání smyslu a významu zmíněných slov;
  • ·         prostřednictvím praktických cvičení (formou simulací rodinných dialogů) poukázat na důležitost každodenního používání těchto slov;
  • ·         identifikovat a procvičit slova chybějící nebo málo přítomná v rodinné komunikaci.
  • ·         posilnit schopnost a užívání klíčových slov prostřednictvím konfrontace a sdílení s jinými rodiči.

V případě potřeby hlídání dětí je nutné komunikovat tento požadavek předem na níže uvedenou adresu za účelem jeho zabezpečení. Přihlásit se je možné do 10. dubna 2018 na barciakova@biskupstvi.cz.

• ·         Slavnostní zpívané nedělní nešpory (každou druhou neděli v měsíci vždy v 18.00 hodin) – v neděli 8. 4. v katedrále.
  • ·         Diecézní setkání pro rozvedené – Rozvod a život v církvi se koná v sobotu 14. dubna 2018 od 9.00 do 16.00 hodin.
  • ·         Noc kostelů 2018 – 25. 5. 2018
  • ·         Diecézní pouť rodin ve Žďáře nad Sázavou

• ·         Kurz hlavních táborových vedoucích (akreditovaný kurz MŠMT), přihlas se co nejdříve, kapacita je omezená.

• ·         Pozvánky pro mládež: Rádi bychom vás pozvali na následující akce, zároveň můžete zvát i lidi ze svého okolí:
    • o   13. – 15.4.          Outdoor víkend
    • o   27. – 29.4.          19+