13.12.2019, kategorie: Aktuality

Zájezd do Izraele - volná místa

AWER TOUR s. r. o.

Farní 1, Zábřeh, 789 01, mobil: 731 626 506, tel / fax: 583 418 297

e-mail: info@awertour.cz, www.awertour.cz

 

ve spolupráci s farnostmi z Radostína, Ivančič a Milotic 

 

Vás zvou na pouť 

 

 

SVATÁ ZEM – Izrael, Jordánsko

 

 

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho harmonického duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život.

 

 

 

Termín:   9.2.- 21.2.2020 /13 dní/

 

Cena:32 000 Kč 

 

(Konečná cena 32 000 Kč + 400 USD)

 

 

V ceně je započítáno:

  • Letenka a všechny letištní a palivové poplatky
  • 12x hotelové ubytování s polopenzí v 2 - 3 lůžkových pokojích se soc. zařízením
  • Doprava klimatizovaným autobusem podle programu, autobusová doprava na letiště a zpět
  • Odborný průvodce – kněz, místní průvodce v Jordánsku

 

 

 

V ceně není započítáno: 

  • Obslužné, taxík na Tábor a vstupy podle programu v Izraeli, které představují 150,- Usd /platí se přímo průvodci ve Sv. Zemi/
  • Vstup do Petry, víza + hraniční poplatky do Jordánska, obslužné 250,- Usd /platí se přímo průvodci/, fakultativní vstupy do památek v Jordánsku
  • Cestovní pojištění (je nutné se pojistit individuálně, doporučujeme si pojistit i storno zájezdu)

 

 

 

UPOZORNĚNÍ!Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5 % si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

 

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!

 

 

 

RÁMCOVÝ PROGRAM POUTNÍHO ZÁJEZDU:

 

1.den: odjezd autobusem v poledních hodinách z Radostína, Ivančič a Milotic do Vídně s následujícím odletem do Tel. Avivu. Odjezd autobusem do Nazaretu, ubytování a nocleh.

2.den: po snídani prohlídka baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. Odpoledne výstup na Horu Tábor, místo Proměnění Pána. Přesun do Kány Galilejské, prohlídka kostela prvního zázraku, kde si manželé mohou obnovit manželský slib. Večeře a nocleh v Nazaretu.

3.den: po snídani návštěva okolí Genezaretského jezera: Hora Blahoslavenství, Kafarnau (dům sv. Petra), Tabgha – zázračné rozmnožení chlebů a ryb, místo potvrzení Petrova primátu. Možnost oběda – ryba sv. apoštola Petra (fakultativně). Odpoledne odjezd do Banias, Tel Dan – návštěva národních parků. Večeře a nocleh v Nazaretě.

4.den: po snídani přesun do Jordánska. Návštěva archeologického areálu nejzachovalejšího římského města Jerash, prohlídka města Amman. Ubytování, večeře a nocleh v Ammanu.

5.den: snídaně, návštěva Macheron – hrad krále Heroda, kde byl sťat sv. Jan Křtitel. Místo křtu Pána Ježíše. Prohlídka Madaby (kostel sv. Jiří s nejstarší zachovalou mapou, mozaikou Svaté Země). Odjezd na Horu Nebo /místo, odkud se biblický Mojžíš díval na zaslíbenou zem/, návštěva Al Kerak. Ubytování, večeře a nocleh v Petře.

6.den: po snídani prohlídka archeologického areálu v Petře. Místo světového kulturního dědictví UNESCO. Večeře a nocleh v Petře.

7.den: snídaně, přejezd do Izraele u Akaby. Koupání na pláži u Rudého moře v Izraelském letovišti Eilat. Ubytování, večeře a nocleh v Eilatě.

8.den: po snídani odjezd do města Mitzpe Ramon a Massady, návštěvy národních parků. Po cestě zastávka u Mrtvého moře v En Bokek s možností koupání. Transfer do Betléma. Ubytování, večeře a nocleh v Betlémě.

9.den: po snídani odjezd do Jeruzaléma. Betfage, Olivová Hora – prohlídka kostela Pater Noster (Otče náš), návštěva Dominus Flevit (místo Ježíšova pláče nad Jeruzalémem), prohlídka Getsemanské zahrady, baziliky Agónie (smrtelného zápasu Pána Ježíše), kostela Hrobu Panny Marie, Zeď nářků, hora Sión: Večeřadlo a bazilika Usnutí Panny Marie. Večeře
a nocleh v Betlémě.

10.den: po snídani prohlídka Betléma: Pole pastýřů, bazilika Narození Ježíše Krista, jeskyně Mléka. Večeře a nocleh v Betlémě.

11.den: po snídani odjezd do Jeruzaléma -  prohlídka starého města: Křížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božího hrobu na Kalvárii – Golgota. Odpoledne návštěva Ein Karem (místa narození Jana Křtitele  a místo Navštívení Panny Marie u Alžběty). Večeře a nocleh v Betlémě.

12.den: po snídani odjezd autokarem do Jeruzaléma. Návštěva Betánie – místa vzkříšení Lazara. Pokračování v cestě do Jericha se zastávkou pod Horou Pokušení Páně. Odjezd do Qumránu, návštěva národního parku. Přesun k Mrtvému moři, koupání v letovišti Kalia /vstupné asi 9,- Usd/ není v ceně. Návrat do Betléma, večeře a nocleh.

13.den: po snídani cesta na letiště do Tel Avivu. Zastávka v Emauzích, starověkém Joppe – místo vzkříšení Tabity. Příjezd na letiště s následným odletem do Vídně. Po příletu odjezd autobusem do Radostína, Ivančič a Milotic. Příjezd ve večerních hodinách.

 

 

Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

 

Průvodce si vyhrazuje změnu pořadí navštěvovaných míst.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě,

která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny, a.s. v Bratislavě.

 

K letům do Izraele využíváme služeb leteckých společností EL AL, AUSTRIAN,  

WIZZ AIR, SMART WINGS

 
 
Nahoru